Truskawki z amarantusem


20150623_210825-1

Długi, ponury dzień w pracy, za oknem listopad- mimo, że w kalendarzu mamy drugi dzień lata… Do weekendu daleko- zatem na poprawę nastroju proponuję szybki, pyszny i zdrowy deser: truskawki z jogurtem, miętą i amarantusem.

Amarantus zwany jest zbożem XXI wieku- charakteryzuje się wysokimi wartościami  odżywczymi i zdrowotnymi; pod względem zawartości żelaza nie ma sobie równych, jest cennym źródłem przyswajalnego białka, błonnika, magnezu, witamin z grupy B i antyoksydantów.

Zastosowałam amarantus ekspandowany- to idealny dodatek do mleka, zup mlecznych, jogurtów, musli, wypieków i deserów, a także jako sycąca przekąska w trakcie dnia. Amarantus nie zawiera glutenu, dzięki czemu spożywać go mogą chorzy na celiakię.

Pokrojone truskawki, listki świeżej mięty, jogurt naturalny, odrobina miodu i amarantus ekspandowany- wspaniała, bardzo smaczna mieszanka:) Polecam!

Na blogu także-

1. Koktajl truskawkowy w deszczowe popołudnie- Post z dnia 08.06.2015:

http://smakiszczescia.pl/pasty-i-inne-frykasy/koktajl-truskawkowy-w-deszczowe-popoludnie/

2. Koktajl truskawkowy z prażonym siemieniem lnianym- Post z dnia 11.06.2015:

http://smakiszczescia.pl/pasty-i-inne-frykasy/koktajl-truskawkowy-z-prazonym-siemieniem-lnianym/

3. Koktajl truskawkowo-bananowy z sokiem pomarańczowym- Post z dnia 13.06.2015:

http://smakiszczescia.pl/pasty-i-inne-frykasy/koktajl-truskawkowo-bananowy-z-sokiem-pomaranczowym/


One thought on “Truskawki z amarantusem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>